Język angielski nie jest trudnym językiem. Owszem, pod wieloma względami różni się od brzmienia naszego języka ojczystego, jednak przy regularnej i efektywnej nauce, jesteśmy w stanie szybko osiągnąć poziom średnio-zaawansowany. Jak to zrobić? Wystarczy, że postawimy na właściwą dla nas metodę edukacji (dopasowaną do naszego rytmu dobowego, codziennego funkcjonowania czy poziomu uwagi) oraz profesjonalne pomoce naukowe. Tutaj wymienić można, chociażby: zbiory ćwiczeń, zestawy testów językowych, opowiadania w obcym języku z dedykowanymi ćwiczeniami czy w końcu podręczniki. W tej ostatniej kategorii mieści się vision 2, czyli jeden z ciekawszych podręczników do nauki języka angielskiego. Co jest w nim takiego wyjątkowego? 

Techniki nauczania

W Vision 2 już na początku będziemy mogli zdecydować, jaka technika nauczania jest dla nas najbardziej efektywna. Zanim jednak zdecydujemy się na tę, którą wydaje się nam kusząca i atrakcyjna, zastanówmy się, czy w naszym przypadku faktycznie da najlepsze rezultaty. Często wybór niewłaściwej metody sprawia, że szybko się zniechęcamy lub efekty, które moglibyśmy uzyskać już po 2 tygodniach nauki, uzyskujemy dopiero po miesiącu. Trudniejsze zagadnienia są w Vision 2 przetłumaczone na język polski, aby ułatwić uczniowi ich poprawne zrozumienie. Co ciekawe jednak im bardziej zagłębiamy się w treść podręcznika, tym polskich tłumaczeń jest coraz mniej. Autorzy minimalizują tłumaczenia w naturalny sposób, dzięki czemu, nie jest to dla nas inwazyjne (tym bardziej że nasz język angielski staje się coraz lepszy w trakcie nauki). 

Offline i online

Vision 2 w przeciwieństwie do innych podręczników do języków obcych nie oferuje wyłącznie pojedynczych zadań interaktywnych. Twórcy postanowili udostępnić odbiorcom wszystkie materiały w formie online, dzięki czemu do podręcznika zajrzymy nawet wtedy, gdy nie mamy go pod ręką. To świetne, bo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Co przyniesie najlepsze efekty w nauce angielskiego? Przede wszystkim regularność, wypracowanie odpowiednich nawyków oraz mówienie.